Küpsised

Mis on küpsised?

Küpsised on väikesed tekstifailid, mis sisaldavad teavet teie külastuse kohta veebisaidile.

Küpsised hõlbustavad ja lihtsustavad teie ja veebisaidi vahelist suhtlust. Need võimaldavad veebisaidil meelde jätta individuaalseid eelistusi ja toiminguid, säästes seeläbi kasutaja aega ja tagades tõhusama ja kasutajasõbralikuma sirvimise.

Esimene paljudest põhjustest, miks küpsiseid kasutada, on nende võime salvestada teavet konkreetse veebisaidi kohta (keelevalik, tabamuste arv, fondi suurus jne). Lisaks sellele hõlbustavad need veebiteenuste (registreerimine, ostukorvide sisu, e-uudiste tellimused, videote vaatamine jne) osutamist ja veebikasutajate harjumuste kohta teabe kogumist (külastuste arv, külastajaid huvitav sisu jne). Kõik need aitavad meil kasutajakogemust parandada ja hinnata veebisaidi ülesehituse tõhusust.

Ükski meie veebisaitidel kasutatav küpsis ei kogu teavet, mis paljastaks teie isikliku identiteedi.

Läbipaistvuse huvides koostasime loendi kõigist meie kasutatavatest küpsistest ja nende otstarvetest. Palun pidage meeles, et kui kasutate seda veebisaiti edasi, nõustute loetletud küpsiste kasutamisega.


Milliseid küpsiseid kasutatakse veebisaidil gorenje.ee?

Hädavajalikud küpsised:

Küpsised aitavad kuvada sisu, kontaktvorme, ostukorve ja muid veebilehe olulisi elemente.
Need küpsised kehtivad ainult sessiooni jooksul.
Küpsiste näide: ASPSESSIONIDSCDDQRCC, sifrFetch, avcn-hide_notification

Google

Google kasutab küpsiseid näiteks selleks, et jätta meelde teie salvestatud otsingueelistusi, kuvada teile sobivamaid reklaame, loendada veebilehe külastajaid, aidata teil meie teenuste saamiseks registreeruda ning et kaitsta teie andmeid.

Google Analytics

Google Analytics on Google’i pakutav teenus, mis loob veebisaidi liikluse ja liikluse allikate kohta üksikasjaliku statistika ning mõõdab üleminekuid ja müüki. Kogutud andmeid ei saa konkreetsete isikutega seostada.
Need küpsised kehtivad 2 aastat.
Küpsiste näide: _ga, __utma, __utmb,__utmc, __utmz in __utmv.

YouTube

Me lisame oma veebisaidile videoid oma ametlikust YouTube’i kanalist, kasutades YouTube’i laiendatud privaatsuse režiimi.
See režiim võib paigaldada teie arvutisse küpsiseid, kui klõpsate YouTube’i videomängijal, kuid YouTube ei kogu konkreetsete isikutega seostatavat küpsiseteavet manusvideote taasesitamisel laiendatud privaatsuse režiimis.
Need küpsised kehtivad 10 aastat.
Küpsiste näide: Visitor_info1_Live, Use_Hitbox, SID, LOGIN_INFO, use_hotbox, PREF, SSID, HSID, watched_video_id_list, __utma, __utmz, demographics, VISITOR_INFO1_LIVE

Google maps

Teenusega Google maps seotud küpsiseid kasutatakse kasutajasõbraliku kaardi ja asukohainfo kuvamiseks.
Need küpsised kehtivad 10 aastat.
Küpsiste näide: SID, SAPISID, APISID, SSID, HSID, NID, PREF

AddThis

Küpsised muudavad suhtlusvõrgustike kasutamise ja jagamise kogemuse isiklikuks ning salvestavad jagamiste, meeldimiste ja kommentaaride arvu.
Need küpsised kehtivad 10 aastat.
Küpsiste näide: _atuvc, _utmz, _utmc, _utmb, _utma, _utvc, siteaud

Facebook

Kasutame küpsiseid selleks, et muuta teie infovahetus Facebook’i sotsiaalvõrgustikuga isiklikumaks.
Need küpsised kehtivad 5 aastat.
Küpsiste näide: act,locale, lu, datr, csm

Kuidas küpsiseid lubada või keelata?

Küpsiseid ei kasutata teie kohta isikliku teabe kogumiseks. Soovi korral saate muuta küpsiste kasutamise seadistusi oma arvuti või mobiilseadme brauseris.

Enamik kaasaegseid brausereid võimaldab kõigi küpsistega nõustuda või neist keelduda, nõustuda või mitte nõustuda teatud tüüpi küpsistega ning saada hoiatuse, kui veebisait tahab teie seadmesse küpsise paigaldada. Lisaks saate ka kustutada küpsiseid, mille brauser on juba teie seadmesse paigaldanud.

Pidage meeles, et kui te küpsised keelate, võivad veebisaidi funktsioonid olla takistatud ning teade küpsiste kasutamise kohta ilmub iga kord, kui veebisaiti külastate. Pikema aja jooksul võib see teie kasutajakogemust mõjutada.

Küpsiste seadistuste muutmine on igas brauseris erinev. Üksikasjaliku teabe saamiseks klõpsake „Help” (Spikker), külastage veebisaiti www.aboutcookies.org, kust saab täpset teavet küpsiste seadistuste muutmise kohta kõigis kaasaegsetes brauserites, või võtke meiega e-posti teel ühendust.

Teie poolt veebisaidil olevatesse vormidesse ja e-uudiste tellimustesse sisestatud isikuandmete töötlemine

Andmeid, mida sisestate veebisaidil olevatesse vormidesse, kasutatakse ainult teile teate (päringu, reserveeringu, ostukinnituse vms) või soovitud teenuse edastamiseks. Teie andmed on kaitstud ja neid ei avaldata kolmandatele isikutele ega kasutata ühelgi eesmärgil peale eespool nimetatute.

E-uudiseid tellides nõustute, et teie e-posti aadressi kasutatakse teile uute teenuste/toodete kohta teadete saatmiseks. Saate sellest igal ajal loobuda, klõpsates e-kirjas oleval loobumise lingil.

Google Analytics’i, DoubleClick’i ja AddThis’i küpsiseid saab keelata, järgides allpool esitatud juhiseid:

Küpsiste kohta täiendava teabe saamiseks vaadake veebisaiti www.ico.org.uk