Uups

Elu pole plekivaba, kuid täis õietolmu, võilillepiima, pliiatsijooni, maasikamahla, banaanipudru, šokolaadi, huulepulka ja teisi asju, mis kalduvad hävitama Teie riideid ning huumorimeelt.

Liikudes suureneb võimalus tilgutada, plekitada ja määrida oma riideid. Kas soovite seda vältida? Siis istuge vaikselt nagu hiir, käed kokkupandult süles ning käskige pere väiksemaid eeskuju võtma kenadest, puhastest portselanfiguuridest. Teisalt, mõelge plekkidest kui kogemuste meenutajatest. Aga kui teate kuidas neist lahti saada, siis pole need üldse enam probleemiks. Te saate seda teada, kui olete lugenud järgnevate lehekülgede plekijuhendit.

Kuidas eemaldada lille õietolmu pulmakleidilt

Imege – ärge nühkige. Liiliad on ilusad. Kuid kui liiliate oranž õietolm määrib romantilise pulmakleidi ning on jäänud ainult paar tundi altarini minekuni. Pulma kombetalitused on niigi stressirikkad, nii et jumala pärast: Ärge nühkige!! Ärge pühkige seda kätega!! Ärge laenake peigmehe õnnetoovat taskurätikut!! Nühkimisel viite pigmendi sügavamale kanga sisse. Ei leidu just palju inimesi, kellel ripub riidekapis ekstra pruutkleit. Puhastage tolmuimejaga! Kui Teil on peale õnnetust aega – tingimusel, et räägime pestavast siidkleidist - tupsutage plekki puhta nõudepesuvahendiga ning laske seista 4-6 tundi. Seejärel peske kõrgeimal temperatuuril, mida kleit kannatab.
Pole tolmuimejat? Rullige lahti kleeplint

Kui teil ei ole käepärast tolmuimejat, võite keerata kleeplindi tüki ümber käe. Kasutage kergelt tupsutamiseks kleepuvat poolt ning eemaldage õietolm. Ning kleeplindi rulli on märksa kergem käekotis kaasas kanda kui tolmuimejat.

Kuidas eemaldada valgetelt pükstelt võilillepiima

Kasutage majapidamisseepi. Raske on mitte nautida hetke, kui võililled tärkavad kollase vaibana niitudel muruplatsidel ning võibolla punute pikavarrelistest lilledest pärjagi. See võib olla probleemiks. Võilillepiim jätab pleki ning võib muuta Teie valged puuvillased püksid plekiliseks nagu dalmaatslase. Mis edasi? Pange plekile majapidamisseepi ning laske seista üle öö (eelistavalt pakituna plastkotti). Seejärel kraapige seep noaga ära, pühkige kohta niiske lapiga ning peske pükse vastavalt hoolduslipikul toodule. Ning kui riietus on midagi muud kui valge puuvillane siis: Tupsutage plekki 1 dl vee, 1 dl piirituse ja 2 tl värvitu nõudepesuvahendi vedelaseguga. Seejärel peske vastavalt juhistele.
Plekieemaldaja ja valuvaigisti

Võilillemahl ehk lõvi hamba, preestri krooni, munga pea, õhupalli, iiri karikakra mahl jätab plekke, kuid on ka kodune hädade ravim nagu näiteks punaste plekkide ja soolatüügaste vastu. Haarake sääse hammustuse või mesilase suskamise järel võilill, pigistage varrest mahla, hõõruge sellega hammustus- või suskamiskohta ning oodake valu leevendumist.

Kuidas eemaldada asfalti väikese Peetri püksisäärelt

Võitage seda. Juba jalgrattasõit kooli on iseenesest sooritus, kui tegu on lapsega, kes kogeb valgusfooridest, mööduvatest jalgratturitest, lahtistest koertest ning pitsakarpidest rentslis põhjustatud esmast neuroosi. Ning mida teeb väike Peeter äkki nurga peal asfalttöödega kohtudes? Ta kukub. Ning rikub asfaldiga oma ilusad püksid. Seega, mida teha? Hõõruge pükstele rasva (võid, õli või margariini); laske seista üle öö - eelistavalt plastikotis - nii seisab plekk niiske. Kraapige või ära, pange plekile natuke nõudepesuvahendit ning laske seista mõni tund. Hiljem peske riideid hooldusjuhiseid järgides.
Õliplekkidega ujumisriided
Tõrv ja õli vees võivad tekitada bikiinidele ja ujumispükstele plekke. Mida teha? Mõned inimesed kasutavad šampooni, kuid Te võite kuivanud plekki võiga ettevaatlikult hõõruda. Mõne tunni möödudes proovige pehmenenud tõrva bensiiniga eemaldada. Värvikaotuse vältimiseks kasutage nii vähe bensiini kui võimalik.

Kuidas eemaldada mängupükstelt banaani

Pöörduge sidruni ja soola poole. Võibolla seostate sidrunit ja soola tequilaga, kuid segu on sobiv ühe teise tugeva asja jaoks nagu banaan, mis vaatamata süütule välimusele muutub esmasel beebi riietele sattumisel tõeliseks saatanaks. Banaani plekke on peaaegu võimatu eemaldada. Kuid ainult peaaegu: Laotage banaaniplekilised mängupüksid käterätikule, hõõruge plekki hoolikalt poole sidruniga materjal peab olema värvikindel), pange paks kiht soola selle peale ning laske paar tundi plastkotis seista. Seejärel peske hooldusjuhiseid järgides.
Ülejäänu? Küpsetage banaanileiba

Kui kogu banaanipuder pole sattunud mängupükstele, siis võite ülejäänu lisada oma tavalisse koogitaignasse ning küpsetada kena õhulise banaanikoogi. Küpsetatud banaanid ei tekita plekke.

Kuidas eemaldada jälle kapuutsile kleepunud närimiskummi

Pange see jääle. Enamus lapsevanemaid näpistab end käsivarrest kui avastab, et nende süütu beebi on muutunud laisaks kapuutsiga ja selle külge kleepuva plahvatava närimiskummiga teismelisele. Järgnevat peaksite ütlema oma teismeliseks, kui närimiskumm kleepub tema riiete külge: Pane oma riided sügavkülma, kui seal on ruumi, vastasel juhul katke plekk jääkuubikutega. Oota. Kraabi ära nii palju kui võimalik. Kui närimiskummi on jäänud alles, siis asetage tükike bensiiniga niisutatud puuvilla pleki teisele poolele. Peale pleki muutumist pehmeks hõõruge plekki ettevaatlikult bensiiniga. Pärast peske rõivast nagu tavaliselt.
Keelatud on närida

Tänavale sülitatud närimiskumm kleepub aluspinnale tugevalt ning see on väga raskesti eemaldatav. Selle saastava toime tõttu on närimiskummi närimine Singapuri tänavatel seadusega keelatud. Hiljuti legaliseeriti nikotiini närimiskummi tarvitamine.

Kuidas käituda villasele kampsunile sattunud küünlavahaga

Võtke rahulikult. Küünlavaha peaks soodustama rahu ja vaikust, isegi peale meie lemmikrõivale, põdrapildiga pikakarvalisele villasele kampsunile tilkumist. Ning vaatamata sellele, et see võttis algajal kudujal kogu talve aega, et valmis saada, pole põhjust paanikaks. Ärge tirige oma juukseid peast ega ka karvu kampsunist (Te ei eemalda ainult küünlavaha, vaid ka villakiu tutte. Võtke asja rahulikult ning pange õnnetu villane rõivas plastkotti. Sulgege kott ning asetage sügavkülma. Mõne tunni möödudes saate küünlavaha ära koorida. Kui ei õnnestu, siis katke plekk paberrätikuga või kohvifiltriga ning triikige. Seejärel peske hooldusjuhiseid järgides. Ning lõdvestuge.
Kihelev vill? Külmutage seda

Vill võib tekitada kihelust. Mida teha, kui armastate nahal pehmeid asju? Kas viskate selle ära? Ei. Järgmine kord kui teil on nahka vaevav villane kampsun või mõni muu villane toode, siis pange see sügavkülma. Peale mõne tunni möödumist ei tohiks vill enam kihelust tekitada.

Kuidas eemaldada punase veini plekke valgelt damastlaudlinalt

Loputage veega. Mitte ainult kahejalgsed olevused ei oma meeldivat loputusvõimalust peale punase veini maha läigatamist. Võtke valge damastlaudlina. Peale punase veini klaasi sisu läigatamist damastlaudlinale võite õnnetuse kõrvaldada seda jooksva vee all loputades (pidage meeles, et plekid peavad olema täielikult kadunud esimesel korral). Kui see pole võimalik teha (pole vett/laudlina liiga suur/liiga palju jooki), siis võite alati läigatada valge veini klaasi. Valge vein neutraliseerib punase värvi ning siis võite pesta laudlina puhtaks tavalisel moel. Või Te võite järgida vana nõuannet: Kui laudlina kannatab hiljem keetmisega pesu 95° C, siis kastke plekk keeva piima sisse.
Päev hiljem: Hei!

Te ei märka kõike pidumeeleolus majas. Proovige seda kui märkate päev hiljem laudlinal punase veini plekke: Pange laudlina ööks sügavkülma, et punane vein kristalliseeruks. Plekk kaob pesus. Kui Teil ei ole sügavkülma: leotage lina terve öö värvitus vedelas nõudepesuvahendis ning seejärel peske.

Kuidas eemaldada huulepulka särgikraelt

Pistke see piima sisse. Enamusele lastega peredest võib hommikune kodunt väljumine olla teatud saavutus (võtmed? rahusti? Clara?? šokolaadikook??? pesulapp????!!). Siis see juhtub. Kiire välgatav head-aega-suudlus hingetu ema ja isa vahel lõpeb ema maitsva, superläikiva, sädeleva huulte jäljega isa särgikrael. Mis nüüd? Pistke krae täispiima sisse kuni piim muutub huulepulga värvi. Seejärel pange plekile värvitut nõudepesu vedelikku. Laske särgil enne pesemist seista 4-6 tundi. Kui sinna on ikka natuke värvi jäänud, siis nühkige kuiva särki õrnalt piiritusega.
Miks me suudleme?

Käitumisteadlased usuvad, et suudlus on lapsepõlve jäänuk, mil nii ahvid kui inimesed kibrutasid oma huuli imetamisel. Ja ajalooliselt? Kaua, väga kaua aega tagasi usuti, et hinge jõud peitus inimese hingetõmbes. Suudlus oli seetõttu vaimse abielu sümboliks.

Kuidas eemaldada rohuplekke treeningpükste põlvedelt

Glütseriin või hambapasta. Igal pühapäeval juhtub sama asi: Väike tšempion tuleb jalgpalli mängimast koju, jättes Teid nühkima ja küürima rohelisi põlvi tundideks ning skandee-rides pidulikult "sport on tervislik, las laps olla, sport on tervislik, on hea pesta riideid". Unustage ajupesu. Pange plekile glütseriini ning laske seista 10-15 minutit, seejärel peske hoolduslipiku juhiseid järgides. Kui Teil ei ole glütseriini: Harjake ühevärvilise hambapastaga ning järgige pesujuhiseid.
Glütseriinist

Glütseriin on värvitu, lõhnatu ning hügroskoopne (püüab ja säilitab niiskust) alkohol, mis on suurepärane plekieemaldaja riietelt ja teistelt tekstiilidelt. Glütseriin ei ole eriti problemaatiline ei keskkonnale ega tervisele.

Kuidas eemaldada pliiatsijälgi pluusi käiselt

Nühkige või küürige. Telefonikunst on suurepärane tegevus. Te võite istuda ja kritseldada või joonistada kriipsujukusid ajal, mil saate osa oma sõbra suveromansist, mis sisaldab augustamist ja uusi riided. Ning kui Te juhuslikult joonistate paberi asemel oma käsivarrele (kui tegemist on väga igava sõbra või väga üllatava sõnumiga), siis haarake kustutuskummi järele. Nühkige ning joonistus on kadunud. Kui Teil ei ole kustutuskummi, siis kallake natuke vedelat nõudepesuvahendit kritseldustele ning jätke seisma 5-6 tunniks. Seejärel järgige pesujuhiseid.
Tõmmake joon

Keksumänguvälja joonistades võivad värvilised kriidid või õli pastellvärvid kergesti sattuda riietele. Sedasorti pesuprobleemid on kergesti lahendatavad. Kasutades lappi või pehmet harja tupsutage plekki bensiiniga. Seejärel järgige pesujuhiseid.