Pesunipid

Pesulauaajast on palju muutunud. Pesumasinad ilmusid umbes 1960- ndatel. Kuivatid tulid veidi hiljem. Tänapäeval on enamik kodudest varustatud vähemalt ühega neist kui mitte mõlemaga. Kahjuks ei tulnud koos pesumasinaga kogemustega pesunaist.

Mida peaksin tegema oma kollaseks tõmbunud laudlinaga? Mida peaksin tegema, kui tilluke punane sokk on värvinud ülejäänud voodilinad? Kuidas saab takistada värvide luitumist? Kuidas olla kindel, et minu värvilised riided ei anna enam värvi? Kui suurt kogust pesuainet ma tegelikult vajan? Millist mõju avaldab keskkonnale keeva vee tsükli kasutamine koos lisaloputusega? Kas on midagi, mida pean meeles pidama enne kui vajutan start-nuppu? Kogenud pesunaine võib vastata nendele küsimustele sinu eest, kuid kui Teil on teda raske leida õigel ajal, siis see on suurepäraseks alternatiiviks: Lugege edasi.

Kuidas muuta luitunud kollaka välimusega tikitud laudlina jälle valgeks

Loksutage seda. On kurb, kui suvepidudeks sobiv käsitsitikitud laudlina näeb järsku kollakas ning plekiline välja. Siiski võib laudlina jälle muutuda piltilusaks. Esmalt, leotage seda: Keetke 10 liitrit vett. Lahustage vees 0,25 detsiliitrit soodat. Laske jahtuda ja seejärel pange laudlina lahusesse ja leotage 12 tundi. Seejärel keetke seda: Keetke 10 liitris vees 10 spl seebi helbeid. Lisage laudlina kui vee temperatuur on 60° C. Loksutage laudlina umbes 20 minutit. Loputage puhtas vees 3 korda (viimane kord soovitavalt pehmes vees). Nüüd on laudlina jälle valge.
Silmipimestavalt valge – optiline illusioon

Optilised valgendajad on tegelikult illusioonimeistrid, mis teevad kollaseks või halliks muutunud riidest valgema kui nad on. Illusioon teostub grupi toimeainete abil, mida nimetatakse optilisteks valgendajateks. Toimeained muudavad mõned päikese nähtamatud UV-kiired nähtavaks lühema lainepikkusega valgeks valguseks.

Kuidas pesta rõivaid käsitsi

Järgige käsipesu juhiseid
  1. Valige pesuvahend pestava riide tüübi järgi ning järgige pakil toodud soovituslikku pesuaine kogust.
  2. Pulbriline pesuvahend tuleb täielikult vees lahustada enne rõiva sisse panekut ning kogu rõivas peab olema kaetud pesuveega.
  3. Mitmevärvilisi riideid tohib vees leotada ainult 10-15 minutit. Valgeid ja ühevärvilisi riideid võib leotada 1-2 tundi või kogu öö. Mõned õrnad tekstiilid, nagu siid, ei kannata leotamist.
  4. Loputage riideid üleni paar korda puhtas soojas vees.
Rätikukuiv
Mõni vill hoiab oma vormi paremini, kui kuivatate seda käterätikul. Seda saab teha nii: Võtke rõivas masinast välja peale liigse vee eemaldamist. Sättige vormi. Laotage villane kampsun puhtale, kuivale rätikule toatemperatuuril kuivama

Kuidas tagada laste õue mängimaminek iga ilmaga

Laske lumeülikonnal kukerpallitada. Mudalombid, lumised mäed ja veeloigud on alati laste jaoks olnud ahvatluseks. Nii et meil on probleem, kui lumeülikond on kaotanud omaduse hülgida vett ja mustust (jah, seda juhtub, kui neid pesta tihti nagu seda tüüpi riiete puhul ikka). Mis edasi? Kasutage peale pesu lumeülikonna kuivatamiseks trummelkuivatust kui see talub seda. Lumeülikond saab tagasi oma resistentsuse ning väike laps võib jälle vabalt toimetada. Pole piisav? Ostke veekindlust tõstev vahend ning lisage seda eelpesule.
Leotamine

Kui väiksekesed saabuvad koju määrdunud riietuses, siis on praktiline teha eelpesu ning jah, see on kõikidel Gorenje masinatel. Selle tsükli ajal leotatakse riideid 40 minutit, enne kui trummel pöörab alustamaks valitud pesutsüklit. Seega ei ole vaja riiete puhtaks saamiseks neid kaks korda pesta.

Kuidas eemaldada roosakat värvumist kõige loodussõbralikumal viisil

Keetke koos sidruniga. Mitte alati ei ole vajalik võtta abiks kangeid lahusteid nagu temperamentne valgendi. Süütul sidrunil on tegelikult sama efekt - ning see on õrn nii keskkonnale kui ka tervisele, kuna sidrun ei ole mürgine sissehingamisel. Seega kui järgmisel korral valge sokk jääb kogemata punasesse pessu, siis tehke nii: Keetke sokki potis koos paari lõigu sidruniga. Sidrun on looduslik valgendi.
Roosad nailonsokid?

Värvunud nailon: Leotage 5 liitris väga soojas vees 6 spl nõudepesu seepi ning 3 spl valgendit. Laske sel jahtuda toatemperatuurini, seejärel leotage nailonriideid vähemalt 1/2 tundi.

Kuidas ennetada värviliste riiete luitumist

Peske soolavees. Riietust, mis hakkab välja nägema luitunud ja kantud, on raske pesta ja kanda, ehkki see on üsna uus. Mida võite teha? 1 Visake rõivad minema ning nautige, et Teil on põhjus poodlemiseks või 2 Kasutage ettevaatusabinõusid. Vastavalt vanale pesunipile võite säilitada riiete värvi pannes riided enne nende esmast pesu külma soolavette. Lisage peotäis soola ämbritäiele veele.
Sool on universaalne

Soolal on mitmeid kasutusvõimalusi. Grillil (sütel olev sool tekitab vähem suitsu ning põleb pikemalt). Lilledele (värskelt korjatud lilled säilivad kauem kui veele lisada veidi soola). Munadega (keetke soolavees ning muna on kergem koorida).

Kuidas säilitada veluurdressi läikivat pinda

Vähem inimtegevust. Hoolimata sellest, kas veluur on tugev või mitte, kuulub see õrnade kangaste kategooriasse. Ja õrn tähendab õrna käsitlemist. Proovige seda järgmisel korral kui veluurjakk vajab sõitu trumlis: Pöörake see pahupidi. Pahupidi pööratult kaitsete ebemelist pinda vildistumisest ja kulumisest. See võib olla karm sõit, kui rõivas visatatakse masinasse teiste rõivastega koos - uuesti ja uuesti, uuesti ja uuesti, uuesti ja uuesti, uuesti ja uuesti, uuesti ja uuesti, uuesti ja uuesti, uuesti ja uuesti, uuestiI ja uuesti, uuesti ja uuesti, uuesti ja uuesti, uuesti ja uuesti, uuesti ja uuesti.
Elektriseeritud laudlina?

Kui soovite vältida tugeva velveti elektriseerumist, siis peske riide pehmendajaga. See eemaldab kangalt staatilise elektri. Ja kui Te ei pese rõivast enne esimest kasutamist, siis pritsige seda riide pehmendaja ja vee seguga täidetud pihustiga. Ärge kunagi pange tundlikku velvetit kuivatajasse.