Kuiv – mis nüüd?

Miks osta kvaliteetseid rõivaid, käsitleda neid hästi ja järgida kõiki pesujuhiseid, kui kavatsete kasutada neid kui koi toitu või triikida neist välja kõik heade kavatsustega?

Rõivad on tegelikult tülikad. Just siis, kui olete need kokku voltinud ning ladunud väikestesse virnadesse, isa, ema, Freddy, rätikud, köögivärk jne rahuloleva hoiakuga "selles oled sa osav", ilmutavad end uued väljakutsed. Aga särgid? Kuidas neid tuleks triikida? Ja lips, kas võib seda triikida? Uups, miks siin on väike auk – see ei saa olla koi!!! Kuidas ma neist lahti saan? Ja kas riiete kuivatamine siseruumides võib tõesti olla sisekliimale tervislik? Te leiate otsitavad vastused siit.

Kuidas kuivatada riideid õietolmuallergiat põdevas peres

Kasutage kuivatit. Trummelkuivatist on hindamatu abi siis, kui on vaja kuivatada allergikute riideid kodus. Eriti kui olete allergiline õietolmule, sest kui Te seda olete, siis on halb mõte neid õues kuivatada õiete tolmuga aastaajal. Õie- tolm läheb puhaste riiete sisse ning tungib koju koos riietega. Trummelkuivatiga vabanete ka riiete kuivatamisest vannitoas "hädaolukorras". See on ebasobiv, kuna see suurendab niiskust, mis tekitab hallitust ning loob hea kasvukeskkonna tolmulestadele.
Hoidke kuivati puhas

Kui kasutate riiete kuivatamiseks masinat, siis ärge unustage puhastamast ebemepüüdjat peale igat kasutamist, et hoida õhuringlus efektiivne. Ebemete kogunemine peidab endas ka tuleohtu.

Kuidas samaaegselt pääseda koidest ning hellitada oma nina

Kitkuge lavendlit. Enamus inimesi on nõus, et lavendel lõhnab hästi. Kuid koid arvavad teisiti Nad jälestavad seda lõhna. Seega, kui tahate, et Teie riided on koivabad, siis soovitame panna peotäie lavendlit tükikese musliini sisse (peenekoeline villane riie) ning teha sellest kotike. Tehke neid mitu, et mitmete sahtlite ja riidekappide jaoks oleks oma kotike. Peale oma riietest koide eemale hoidmise lavendli kotikesed levitavad romantilist lõhna nii riidekappidesse kui ka riietele.
Dekoratsioon või lõhn

Lavendli peitmine kotti on tõesti häbiasi. Neisse on meeldiv pista nina või lasta sõrmedel neist läbi joosta - kui soovite lõhna endaga kaasa võtta. Ning kui Te kindlasti peate neid siduma, siis siduge väikesed kuivad buketid ning asetage need dekoratiivselt kogu majja või paigutage kokku teeküünaldega.

Kuidas triikida oma särki

Järgige seda juhist. Alati alustage väikseimast osast: Krae, kätised, käised ning viimaks "keha". Kui Teil ei ole aurutriikrauda, võite Te kasutada spreipudelit või niisket lappi/taskurätikut, mille asetate triigitavale kohale.
  1. Voltige krae lahti ning triikige krae mõlemalt poolt.
  2. Triikige kätised nii seest kui väljast.
  3. Triikige varrukad mõlemalt poolt. Asetage varuukad nii, et triikimisvolt jookseb pikki õmblust.
  4. Triikige õlaosa.
  5. Triikige mõlemad esiküljed, nööpide vahelt ning tasku.
  6. Triikige õlaosa.
Ärge triikige lipse

Peale kasutamist sõlmige lips alati lahti (lahtisõlmimata sõlmed näitavad, et Te ei suuda seda ise siduda ning et Teie ema ei reisi) ning jätke see ööks sirgeks rippuma. Ning ärge mitte mõelgegi triikida, sest lips muutub kiiresti tuhmiks. Tõelises hädaolukorras triikige lipsu üks kord pahemalt poolt aurutriikrauaga.

Kuidas vältida ärireisil kortsus riideid

Vannitage või pritsige. Kas Teie riided on kortsunud kohvris pakituna oleku tõttu ning Teil pole võimalik leida triikrauda? Riputage rõivas vannituppa ning keerake soe vesi lahti Sulgege kõik vannitoa uksed ja aknad. Kuumavee aur imbub rõiva sisse ning eemaldab kortsud. Reisides ilma võimaluseta vannituba kasutada, võtke kaasa pihusti. Pritsige rõivast veega ning laske olla laiali laotatuna kuni see on kuiv. Ärge riputage seda või vastasel juhul see ei sirgu iseenesest.
Ärge unustage ühekordseid lappe

Riietel on sageli kortse ning peale reisi lahti pakkimisel terav korts võimendub. Seda probleemi on sageli võimalik lahendada, kui panete riiete kokku voltimisel ühekordsed vahulapid voltide vahele. Lahtipakkimisel on riided valmis riidepuule või sahtlisse panekuks.