Kangad

Esmaspäev: ülivõimas ärinaine. Kolmapäev: süütu suvetüdruk. Laupäev: trendikas peotšikk. Tänapäeva kiire elustiil nõuab õiget garderoobi - kogu menüü ulatuses – ja õigeid teadmisi. Milline rõivaese millist kohtlemist vajab?

Oli kord aeg, mil riietel oli praktiline otstarve - soojendada. Tänapäeval me riietume võimukalt, lööme end üles ja maskeerume. Kodumööbli tööstus toodab riidekappe ja garderoobe, mida vanemad täidavad asjadega ning kuhu lapsed võivad ära kaduda. See on suurepärane, kuid probleemne kui korv ajab üle ning te peate sorteerima ja pesema. Niisiis, kas siidi võib pesta koos linasega? Kas aluspesu võib pesta kuuma veega? Kas pulstunud villa saab päästa? Appi, kes mind suudab päästa??? Järgnevad leheküljed suudavad. 

Kuidas veenduda, et olete riietunud mürgivabasse firmatootesse

Jätke viskoos. Viskoos on mürgitaoline. Sünteetiline materjal näeb välja nagu ilus siid või töödeldud vill/puuvill (olenevalt sellest, kas see on valmistatud pikkadest või lühikestest kiududest, kuid see pole siinkohal tõesti tähtis). Ärge laske end eksitada pehmest välimusest. Isegi kui viskoosil on mitmeid eeliseid - meeldivalt pehme kanda, niiskust imav nagu puuvill, odav, ei topistu, perfektne drapeerida - on viskoosi aeg möödas. Pikk protsess tselluloosist naturaalseks materjaliks (puuvilla jääk produkt), sünteetilise materjaliga seostub paljude mürgiste kemikaalide kasutamine, mis ei sobi keskkonnaga.
Viskoos - üks tsellofaani liikidest

Viskoosi tootmise protsess avastati Briti teadlaste Cross, Bevan ja Beadle poolt 1892. Peale pikka keemilist protsessi ekstraheeriti viskoosi tsellofaani valmistamiseks. 1920-ndatel ja 30-ndatel oli viskoos peaaegu täielikult asendanud puuvilla aluspesu ja sokkide valmistamisel.

Kuidas vältida auke nii sukkpükstes kui ka riietuse eelarves

Loputage riidepehmendajaga. Nailon on veidi paradoksne. Tugev kui köis, õhuke kui paber. Kahjuks ei ole see ainult mehine sülg, mis jookseb naiste tikkkontsade puhul. Te võite ennetada tagajärgi kahel viisil: Võtke alati pidudele kaasa lisapaar nailonsukki juhuks kui Te satute kontakti toolijala, lauanurga, sigareti tuha, prill-laua, tõmbeluku, sõrmeküüne, kinganina või mõne muu terava objektiga. Või odavam alterna tiiv: Vannitage nailonsukki riide pehmendajaga, mida on lisatud vette enne nende esmast kandmist. Nad kestavad kauem - nii nagu Teie riietuse eelarvegi.
Sukkpüksid kui pesukott

Pesumasinas sukkpükste pesemisel kasutage pesukotti. Teie püksid peavad kauem vastu ning Te pääsete rikutud sukkpükstest, mis on sõlmunud ülejäänud pestava pesuga. Kotid otsas? Siin vihje - te võite pesta sukkpükse ja muud aluspesu vanade sukkpükste sees.

Kuidas hoolitseda uue pesu eest

Mõelge kuuele
  1. Masinaga pestes kasutage alati pesukotti.
  2. Pange haagid enne pesemist kinni, siis ei jää need pitsi kinni.
  3. Pidage meeles, rinnahoidjate pits ei kannata leotamisel kõrgeid temperatuure.
  4. Kasutage optiliste valgenditeta pesuvahendeid või muidu muutuvad Teie rinnahoidjad kollaseks.
  5. Vormige rinnahoidjaid niiskelt, eriti polsterdatuid.
  6. Riputage rinnahoidjaid kausside vahelt – vastasel juhul õlapaelad venivad.
Mõnus siid

Siid on tõeliselt naturaalne kangas. Seetõttu tundub see kehal ja vastu nahka nii imeline ja mugav. Juhul kui see muutub matiks ja igavaks, siis lisage loputustsüklile tükksuhkrut. See annab siidise kihi.

Kuidas vältida uurimast rõivaste hoolduslipikut ja lugemast peent kirja

Ostke orgaanilist puuvilla. Kas olete tüüp, kes peab tülikaks keskkonnasõbralike vastupidavate riiete otsimisel hoolduslipikute analüüsimist? Niisiis kohe orgaanilise puuvilla juurde Valik on pisut limiteeritud (vähem kui 1 protsent kogu puuvilla toodangust). Sellest hoolimata saate riietuse, mis peab vastu masinpesule, kõrgetele temperatuuridele, kõigile pesuvahendite koostisosadele, trummelkuivatusele ning maksimaalsetele triikimise temperatuuridele. Ja need on toodetud ilma pestitsiidideta või kunstväetisteta, mis põhjustavad tõsiseid keskkonnaprobleeme nii inimestele kui loodusele.
Valge kuld

USA-s ehitati esimene puuvillane kupar inglise immigrandi poolt umbes 1790. Tänapäeval moodustab puuvill 50 protsenti maailma riidematerjali kasutusest. Igal aastal toodetakse ülemaailmselt umbes 25 miljardit kilo toorpuuvilla väärtusega 20 miljonit USA dollarit. Pole imelik, et puuvilla kutsutakse "valgeks kullaks".

Kuidas hoida päikese kahjulikud kiired kehast eemal

Kandke kanepit. Kanep? Kas see on see, mida suitsetasite 70-ndatel? Jah, kuid kanepist riided on mugavad, kerged, hingavad, imavad niiskust, on neli korda tugevamad kui puuvill ning taluvad pesemist paremini. Ning see võib hoida päikese kehast eemal, kuna kangas on UV-kindel. Enamgi veel, kanepit kasvatatakse ilma pestitsiide, mürke või väetiseid kasutamata. Lisaks nõuab see võrdlemisi väikest kogust vett, mis on boonuseks keskkonnale. Seetõttu kogub kanep üha rohkem poolehoidu - eriti USA-s, kus mõlemad nii Armani kui ka disainimärk Patagonia toodavad kanepist valmistatud riideid.
Suitsetamine ja kanep

Suitsetatav kanep ehk siis marihuaana on illegaalne tänu selle psühhedeelsele uimasti toimele. Teisalt, kanepitaim on võitmas suuremat heakskiitu tööstuses tänu oma tugevusele. Kanepit kasutatakse tüüpiliselt plastmassis ja paberis, kuid firmad on avastamas kanepi tervislikku toimet toidus, kreemides ja šampoonides.

Kuidas soetada Teid hästikohtlevaid tekstiile

Valige kõrge IQ-ga riietus. Rõivastus võib olla nutikas. Tänapäeva tekstiilid, mis näivad ja tunduvad nagu tavaline puuvill, vill, viskoos ja nailon võivad peita endas kvaliteeti ja funktsioone, mis jäävad tihti märkamatuteks. Näiteks: Mida rohkem bokser higistab, seda rohkem ta lõhnab rooside järgi. Näiteks: Kui patsient vajab rohkem rohtu, siis riietus võimaldab seda. Näiteks: Kui väikseke läigatab, siis püksid automaatselt eemaldavad mustuse ja plekid. Selgitus: Intelligentsed tekstiilid reageerivad kasutajale või ümbritsevale - automaatselt.
Ema - mis plekk??

Nanotehnoloogial põhinevad tekstiilid on olnud turul alates aastast 2000 ning areng jätkub. Disainerid muudavad meie elustiili tuleval kümnendil veelgi nutikamate tekstiilidega. Nii et kes teab? Võibolla muutub üsna varsti selle raamatu plekijuhend mööduva aja veidraks mälestuseks, mil eksisteeris miski nimega plekk...

Kuidas vältida kodu lõhnamist vanade sokkide järgi

Hüpake hõbedastesse nanoosakestesse. Kingad tähendavad higi, higi tähendab lõhna ning lõhn paneb nina kirtsutama. See on nõnda olnud kingade leiutamise ajast, kuid nüüd võime me sedasorti lõhnavat koduprobleemi kõrvaldada. Üha enam firmasid toodavad uue põlvkonna sokke - lõhnavabu nanosokke, mis on näide intelligentsest disainist. Sokid on immutatud suurte nanoo- sakestega, mis hoiavad ära bakterite ja seente arengu. Nutikas, on ju?
Natuke nanotehnoloogiast

Nanoosakesed on tibatillukeste mõõtmetega keemilised aineosakesed. Termin nanoosake on lai, kuid seda kasutatakse sageli osakeste klassifitseerimisel, eriti kristallide (nanokristallid) puhul. Kõige laiemalt tuntud nanoosakese saadus on must pigment.