Puhastamine

Milleks žongleerida tundide kaupa krabisabadega või valmistada kõige ekstravagantsem kalasupp - ainult selleks, et serveerida see kõik laual kubisevatele sipelgatele? Milleks valmistada eksootiline mangosorbett, kui ainuke asi, mis külalistele meelde tuleb, on halb lõhn, mis tuli külmutuskapist, kui sa sorbetti sealt välja võtsid?

Võib-olla siis kodumajapidamiskoolid Šveitsis ei olegi nii halvaks ideeks. Oma köögi puhtana hoidmine võib olla küllalt raskeks ülesandeks. Näiteks, kuidas sa pühid oma põrandat, ilma et tekiks tolmupilv, mis keerleb õhus ja ei jõua prügikasti. Kuidas on võimalik lahti saada sipelgatest, ilma et sa kasutaksid mürgiseid pestitsiite, mis protsessi käigus eemaldavad ka kihi sinu köögipõrandalt. Ja kuidas sa saad lahti punapeedimahlast, millega sinu käed koos on? Me vastame nendele küsimustele ja pakume mitmeid näpunäiteid puhastamiseks järgnevatel lehekülgedel.

Kuidas hoiduda tolmu lendumisest, kui sa pühid köögi köögipõrandat

Saladus võib seisneda tassis. Tee on hea paljudeks asjadeks. Eriti inimestele, kellel on tolmuallergia või ükskõik kellele, kes tahab põranda pühkimisel lihtsalt lahti saada tolmust, et seda mitte lasta ringlema nii, et lõpuks on see tolmukeerisena teises nurgas. Üheks eriti kasulikuks näpunäiteks koduperenaistele on niiskete teelehtede laialilaotamine puupõrandatele. Lehed koguvad tolmu, samal ajal, kui sa pühid. Sama trikk kehtib ka tuha ja teise mustuse kohta, mis prügikühvlil hästi ei püsi.

Natuke põrandaharjadest
Köögipõrandaharja tuleb samuti puhastada. Pese seda aeg-ajalt seebiveega ja lase sellel kuivada nii, et harjaosa on ülespoole keeratud. Pane see duširuumi, kus see võib kuivaks tilkuda. Reeglina ära hoia oma põrandaharja harjaosaga ülespoole. See põhjustab harjaste kooldumist. Püüa riputada see kahe kruvi abil seinale.

Kuidas hoida sipelgad köögist eemal?

Kaunista kapid piparmündiga. Sipelgatest kubisevad köögikapid näitavad kahte asja: On kevad. Midagi peab ette võtma. Ja sul on mitu valikut. Sipelgate vastu võitlemiseks võid sa kasutada pestitsiite, millega kaasneb risk oma toidu, lemmikloomade või uudishimulike laste kahjustamise suhtes. Enne kui sa valid lahuse, loe hoolikalt silti. Vastasel korral järgi vana kodumajapidamisnõuannet ja kaunista oma köögikapp piparmündiga. Sipelgad saab eemale hoida, kui sa riputad kuivatatud piparmündilehed köögikappi. Võid ka istutada piparmünte uste ja akende juurde, mis hoiab sipelgad eemale.
Kuulujutt sipelgatest

Sipelgad on putukkahjurid, kuigi üksik sipelgas on harva võimeline tekitama mistahes tõsist kahju. Probleemiks on see, et nad suhtlevad omavahel. Kui üks neist leiab sobiva toiduallika, jätavad nad sinna haistejälje, millele teised sipelgad kiiresti järgnevad. Sipelgatest väga taibukas tegu, aga sinu jaoks väga ärritav.

Kuidas vältida halva lõhna levimist külmkapis

Naudi oma kohvi – ja kasuta ära kohvipaks. IKui sinu külmutuskapp on sisse imanud halbasid lõhnasid, näiteks juustust, sibulast või kalast, võid sa sellest lahti saada kasutades oma kohvimasina kohvipaksu. Lihtsalt pane kasutatud kohvipaksuga kauss külmu- tuskappi. Natukese aja pärast halb lõhn kaob. Natukese vaeva nägemine võib vahel kasuks tulla. Sega korgitäis desinfektsioonivahendit liitri veega. Pese ja pühi mittemetalseid osi.
Filter või natuke vaeva näha?

Kas sa soovid endale lõhnavaba külmutuskappi? Vali endale Gorenje külmutuskapp, millel on FRESH’n’COOL fi lter, mis eemaldab ebameeldivad lõhnad. Filtrit on lihtne kasutada ja see püsib efektiivsena kuni kolm kuud.

Kuidas saada lahti halbadest lõhnadest, kui kohvipaksust ei piisa

Võta välja kohupiimakreem. Ooh. Hoolimata järjekindlast, vaevarikkast külmutuskapi puhastamisest on sellel ikka kergelt ebameeldiv, hapukas hais, kui sa selle ukse avad. Siis on aeg proovida kohupiimamagustoitu. Tee nii:
  1. Tühjenda külmutuskapp.
  2. Pese külmutuskapp nuustikuga ja nõudepesuvahendiga puhtaks. 
  3. Võta paberkäterätt ja hõõru sisemust kohupiimakreemiga. 
  4. Seejärel pane uuesti paika riiulid ja aseta toit tagasi oma kohale. Lase kohupiimakreemil kapis olla kuni järgmise päevani. Seejärel tühjenda külmutuskapp uuesti ja pese kohupiimakreem maha. 
  5. Naudi oma puhast, värskelt lõhnavat külmutuskappi.
Antibakteriaalse kaitse kohta

Seal kus on toit, seal on ka bakterid. Sellepärast on hea mõte kasutada antibakteriaalset kaitset, mis on kõikides Gorenje külmutuskappis. Külmutuskapi seintel on kasutatud spetsiaalset hõbedase kihiga materjali, et takistada mittesoovitud bakterite arengut kapi seintele.

Kuidas oma külmutuskappi puhastada

Pea meeles kolme asja. Külmutuskapi puhastamise parimaks meetodiks on hea vanamoodne viis - kasuta vett, pesuvahendit ja oma käsi. Siin ei ole otseteed ja hookus-pookus ka ei aita. Kasuta vett ja peasuvahendit kapi välispidiseks puhastamiseks. Mitte kunagi ära kasuta küürimispulbrit, lahusteid või spetsiaalseid segusid, mis on mõeldud plastmassil oleva roostevaba terase ja lakitud pindade puhastamiseks, kuna need võivad pinnad ära kriimustada või tekitada kahjustust. Puhasta oma külmutuskapi sisemust leige veega, kuhu sisse on segatud 1-2 lusikatäit äädikat.
Ära unusta ülessulatamist

Kui sinu külmutuskapis esineb jääd, pead sa selle üles sulatama. Selle teostamiseks on mitmeid erinevaid viise sõltuvalt külmetuskapi tüübist. Kui sul on Gorenje valmistatud NO FROST funktsiooniga külmutuskapp, siis ainukeseks asjaks, mida sa pead tegema, on see, et sa tõmbad elektripistiku seinast välja enne puhastamist. Kui sul on tavaline külmutuskapp, siis pead sa selle enne üles sulatama (paar tundi...).

Lõhna eemaldamine heeringapurkidest

Pane need jäässe. Kaanega klaaspurke võib korduvkasutada, et ladustada nendesse mitmeid objekte - teokarpe, naelu, kruvisid, nööpnõelu ja nööpe. Nii et ära lase kõikematval heeringa/kalamarja/marineeritud kurkide lõhnal oma häid kavatsusi rikkuda. Peale seda, kui sa oled purgid ära puhastanud, pane need külmutuskappi, klaaspurgid ja kaaned eraldi. Päev hiljem on bakterid ja lõhn kadunud.
Ei ole piisavalt ruumi? Klaaspurgid laes

Sul on palju purke, kuhu võib ladustada sinu perekonna pisiasju, kuid sul ei ole purkide jaoks piisavalt ruumi. Kasuta lage. Kruvi purgikaan lae külge. Ennäe! Ruumi jätkub nii sinu purkidele kui ka nipsasjadele.

Lihtne viis, kuidas puhastada oma köögisahtleid

Kasuta oma nailonsukki. Sa võib-olla mõtled, mida on ühist nailonsukkadel ja puhastamisel? Vastus on üllatavalt lihtne. Kui sa tahad puhastada sahtleid, ilma et sa eemaldaksid neist hõbedast lauanõud ja ükskõik, mis nendes veel leidub, pane nailonsukk üle oma tolmuimeja toru otsa ja ülejäänud on juba tolmuimeja teha. Nailonsukk tagab, et sisse imetakse ainult tolm. Sama protseduur kehtib ka mänguasjade riiulite ja teiste sarnaste kohtade puhastamise kohta.
Kasuta tolmuimejat külmutuskapi taguse puhastamiseks

Sinu külmutuskapi või sügavkülmuti taga olevat kondensaatorit tuleb alati hoida puhtana ja tolmuvabana. Puhasta seda pehme harjaga või kasuta tolmuimejat.

Kuidas saada oma klaasist riiulid sädelevalt puhtaks

Poleeri neid sidruniga. Klaas on väga stiilne. Klaaslauad. Klaasriiulid. Klaasuksed. Aga nende puhtana hoidmine on väga aeganõudev toiming. Neid lapiga pestes jäävad neile triibud. Pühid. Triip. Pühid. Triip. Kui pühkimine ajab sind hulluks, siis järgmine kord järgi seda nõuannet: Pigista klaasile natuke sidrunimahla ja kasuta pühkimiseks paberit. Sinu klaaslaud hakkab särama.
Kärbsed majas?

Sidrunit võib kasutada mitmel otstarbel. Öeldakse, et sidrunikoor akna peal hoiab kärbsed eemale.

Eemalda katlakivi ilma nühkimata ja hõõrumata

Trikiks on vatitüki kasutamine. Kas sinu kraanikaussi ladestub katlakivi sageli? Sinu katlasse? Teistesse ärritavatesse kohtadesse? Selleks puhuks osta odav äädikapudel. Kasta suurem või väiksem vatitükk äädikasse ja aseta see katlakivi laikude peale. Lase sellel seista öö läbi ja järgmine päev puhas-ta ära. Kiire! Katlakivilaigud kadusid samal ajal, kui sina magasid.
Puhasta külmutuskappi vatitupsuga

Sinu külmutuskapi või sügavkülmiku taga olev jahutuselemendi äravoolutoru kogub kondenseeritud vett. Sellepärast peabki seda hoidma puhtana ja vabana toiduülejääkidest. Kontrolli äravoolutoru regulaarselt, et veenduda selle puhtuses. Kui see puhas ei ole, siis puhasta seda hambaorgiga või vatitupsuga.

Kuidas hoida oma käsi puhtana punapeedimahlast

Hõõru neid sidruniga. Ei ole midagi nii head kui kodus valmistatud peet, aga see tekitab küllalt palju korralagedust. Ja punased käed ei sobi kuidagi kokku Hiina siidist tehtud hommikumantliga või ülekullatud Versace kingadega. Ja mida siis teha, kui sa ei saa värvi maha nühkida või pesta? Võta külmutuskapist poolik sidrun, mida sa oled just selleks juhuks hoidnud ja tee oma näpud sellega kokku. Paari sekundi pärast peaks sinu näpud jällegi puhtad olema ja lõhnama sidruni järele.
Ja porgandimahla puhul?

Juhul, kui riivitud porgandid jätavad sinu valgele lemmikkausile triibud, siis ära tekita paanikat. Võta natuke küpsetusõli, vala seda kaussi ja määri see sisse.

Ja ennäe - kauss on jälle valge.