Kuidas säilitada kontroll oma pesukorvi üle

LIHTSAMAD KODUTÖÖD
26.8.2020

Pesupesemine on lõputu tegevus. Sorteerimine. Pesemine. Kuivatamine. Triikimine. Kappi panemine. Ja järgmisel päeval kõik otsast peale. Pole ime, et asjad kuhjuvad! Siin on mõned nipid, kuidas pesupesemine kontrolli alla saada ning vältida oma pesukorvi muutumist ohjeldamatuks koletiseks!

1. Plaani pesuprogrammi lõpp ajale, kui oled kodus. Kui vähegi võimalik, tuleb puhas märg pesu kohe pärast programmi lõppemist kuivatisse panna. Vastasel juhul võib pesu haisema hakata või unustad selle üldse ära ning avastad järgmisel korral, kui pesumasina avad, ebameeldiva üllatuse. Kui sa pesuprogrammi lõppemise ajal kodus pole, pane oma telefoni meeldetuletus, et pesu ei jääks liiga kaua masinasse. 

2. Delegeeri. Meeskonnatöös peitub jõud ja sama kehtib pesupesemise kohta. Kogu pere kaasamine nõuab alguses küll veidi välja õpetamist, kuid lõpuks on see seda väärt. Anna igale pereliikmele oma (eakohane) ülesanne ja sa näed, kuidas pesumäed kahanema hakkavad. 


3. Kasuta ära kaasaegse tehnoloogia eeliseid. Uuri oma pesumasina kasutusjuhendit ja võid üllatuda, mida võib tunni jooksul saavutada. Enamikel kaasaegsetel seadmetel on mõni kiirprogramm, mis võib sind ajapuudusel hädast välja aidata. Näiteks Gorenje WaveActive'i pesumasinatel on kiire ja intensiivne PowerWash 59' programm, mis tagab et su lemmikesemed on valmis uuesti kandmiseks sama ajaga, mis sul kulub korraliku lõuna valmistamiseks. 

4. Muuda pesu kokkupanek lõbusaks (kasvõi natuke). Nädalajagu pesu kokkupanemine võib olla väga tüütu ülesanne, mida sooviksid igavesti edasi lükata. Seega tee seda hoopis osade kaupa. Parim on, kui paned pesu kokku otse kuivatist võttes, kuid kui see pole mingil põhjusel võimalik, soovitame triaažisüsteemi: kõigepealt voldi kokku lihtsad asjad (nagu rätikud ja linad), seejärel võta ette täiskasvanute riided ja lõpuks tegele laste riiete ja sokkidega. Selline tegutsemine hoiab su motivatsiooni kõrgel, sest sa näed kiirelt oma töö tulemusi.  Samal ajal oma lemmikpodcasti, muusika või audioraamatu kuulamine hoiab su aju tegevuses ning pesu saab märkamatult kokku volditud. 

5. Ära triigi rohkem kui vaja. Triikimine on sageli pesupesemisprotsessi pudelikael, sest see on ajamahukas ning mitte eriti lõbus tegevus. Kuid kas sa pead tingimata iga asja triikima? Me kinnitame sulle, et ei pea! Kui kasutad aurufunktsiooniga trummelkuivatit, vähendab see märkimisväärselt riietes olevaid kortse ning praktiliselt välistab triikimisvajaduse. Kui soovid rohkem teada, leiad siit mõned lisanipid, kuidas triikimist vältida. 

6. Investeeri suure mahutavusega seadmetesse. Suure mahutavusega pesumasinad ja kuivatid võimaldavad sul korraga tegeleda suurema koguse pesuga, säästes nii märkimisväärselt su aega ja pingutust. 

7. Ära muretse, kui asjad kuhjuvad. Vahel tuleb ette olulisemaid asju ja pesu aina kuhjub, aga see on ka okei. Lihtsalt pea meeles: mistahes kogus musta pesu pole stressi väärt. 


Gorenje WaceActive'i pesumasinate eesmärk on teha must töö ära tõhusalt, lihtsalt ja keskkonnasõbralikult.

WaveActive'i pesumasinad sisaldavad tipptasemel puhastustehnoloogiaid:

  • ainulaadse disainiga trummel, millel on spetsiaalne, lainekujuline 3D-muster, kohtleb sinu rõivaid suure õrnusega;
  • ioonide jõudu kasutav IonTechi tehnoloogia, mis tagab optimaalsed pesemistulemused;
  • SteamTechi aurufunktsioon, mis niisutab ja lõhustab mustust.


Sulle võib meeldida ka: