Majapidamistööde kodukool

LIHTSAM PEREELU
26.8.2020

Mänguasjade sorteerimine

Räägi lapsega, kui oluline on korras mängunurk, ja kuidas ta saab teisi lapsi õnnelikuks teha, kui annetab neile mänguasju ja riideid, mida ta ise enam ei vaja. Samas ole oma ootustes realistlik: kasulike ja tarbetute asjade eraldamine võib olla keeruline ka täiskasvanule ning võib su lapse jaoks ületamatult raskeks osutuda. Alusta väikselt ja palu tal annetamiseks üks mänguasi välja valida. Boonusnipp: sa pead ka ise head eeskuju näitama ning ostma vaid seda, mida tõeliselt vajad, ja andma ära kõik tarbetud asjad. 

Pesupesemine

Pesupesemisega saavad aidata ka väikelapsed. Palu neil alustuseks otsida sokkidele paariline, tuua oma riided pesukorvi või aidata kuivati täitmisel. Laste kasvades võib neile õpetada, kuidas pesu sorteerida ja milliseid pesuprogramme mis tüüpi pesuga kasutada. Siin tuleb lihtsa kasutajaliidesega seadmetesse investeerimine tõepoolest kasuks. Näiteks saab Gorenje WaveActive'i pesumasinaga pesupesemist alustada vaid kolme lihtsa sammuga: lülita pesumasin sisse, vali programm ja vajuta käivitamisnuppu!

Nõudepesu

Õpeta oma laps nõusid pesema ja lööd kaks kärbest ühe hoobiga: saad endale usaldusväärse abilise, kes omakorda mõtleb, kui iga järgmise joogi jaoks kapist uue klaasi võtab. Pole oluline, kas sul on nõudepesumasin või pesed nõusid käsitsi. Ka väikelaps saab aidata pärast sööki lauda koristada ning suured lapsed võivad nõud ära pesta või nõudepesumasinasse panna ja sealt välja võtta.

Voodi tegemine

Korras voodi on hea algus igale päevale ja isegi väikesed lapsed saavad voodi tegemise ära õppida. Et üleanne oleks väikeste käte jaoks lihtsam, vali kõige lihtsam voodipesu ilma üleliigsete linade, tekkide ja voodikateteta. 

Põrandate puhastamine

Põranda pühkimine on lihtne ülesanne, mis võib paljudele väikestele lastele meeldida, seega võid osta väikese harja, et nad sind aidata saaksid. Suuremad lapsed saavad puhastada põrandaid mopi või tolmuimejaga, seega kaalu näiteks lihtsalt kasutatava juhtmevaba tolmuimeja ostmist. Lihtsalt veendu, et enne kui nad alustavad, on kõik Lego klotsid ohutusse kohta pandud.  


Gorenje WaceActive'i pesumasinate eesmärk on teha must töö ära tõhusalt, lihtsalt ja keskkonnasõbralikult.

WaveActive'i pesumasinad sisaldavad tipptasemel puhastustehnoloogiaid:

  • ainulaadse disainiga trummel, millel on spetsiaalne, lainekujuline 3D-muster, kohtleb sinu rõivaid suure õrnusega;
  • ioonide jõudu kasutav IonTechi tehnoloogia, mis tagab optimaalsed pesemistulemused;
  • SteamTechi aurufunktsioon, mis niisutab ja lõhustab mustust.


Sulle võib meeldida ka: